hodnocení zápasu

2.kolo 15.9.2019

FK Řeporyje - SK Ďáblice 1:9

V dnešním zápase jsme nastoupili proti týmu FK Řeporyje. Místní hřiště má od prázdnin nový trávník, takže povrch byl parádní.

Nažhavení vítězstvím v minulém kole, jsme opět začali ve velkém stylu. Hned ve třetí minutě vstřelil náš první gól Tobík. Dalších 20 minut to vypadalo, jako dobývání hradu a naši střelci se i přes poměrně dost šancí, ne a ne prosadit. Dokonce jsme měli možnost zahrávat i penaltu, která byla nařízena za faul na Ríšu. Sám poškozený si postavil míč, ale brankář mu ji zneškodnil. Kluci se naštěstí nenechali rozhodit a v rozmezí 22-26 minuty vstřelili 3 góly. Nejdřív 2x Fíla a pak i dobře postavený Ríša, který tím „napravil“ zahozenou pencli. Další minuty až do konce poločasu jsme měli hru plně v naší režii a soupeře nepustili k ničemu, co by vážněji ohrožovalo naší branku. Poločas skončil poměrem 0:4.

Na druhou půli šel do branky Fíla a do hry se zapojil Seifik. Začátek byl pozvolnější, nicméně postupně poměrně dost efektivní. Ve 42.minutě skóroval opět Ríša a během dalších zhruba 6ti minut se k němu přidali Tobík, z přímého kopu Maty a Vláďa. Poté hra začala být lehce rozháraná a nepřesná. To se dá za daného stavu pochopit, nicméně pochvaly se nerozdávaly. Soupeř se díky tomu dostal do několika šancí a jednu z nich využil. Po této obdržené brance se kluci vrátili ke hře, kterou předváděli po většinu zápasu, a po pár minutách završil svůj hattrick střelec tohoto kola Ríša :-).

Za trenéry (a věřím i přítomné rodiče) bychom chtěli klukům vyseknout poklonu za předvedený výkon. Mimo jiné Ríšovi, který se třikrát trefil i po tom, co neproměnil penaltu a zejména Marťasovi, který celou hru dirigoval, rozdával parádní přihrávky, a když bylo potřeba i bránil. Nicméně absolutní pochvalu si zaslouží všichni, co byli v modrobílém na hřišti. Že jsme je totálně přejeli, uznal i trenér soupeře :-).

Kluci, děkujeme za pěkný zážitek a těšíme se na další :-)

Trenéři

1. kolo - 8.9.2019

SK Ďáblice 08 – DFC Prag  15:1

První zápas v nové sezóně byl pro nás hned z několika hledisek „nový„. Přešli jsme do vyšší kategorie (mladší žáci), hrajeme na větším hřišti a hlavně ve větším počtu (7+1). Na tuto změnu jsme se připravovali celé soustředění a podle výsledku, ale hlavně předvedené hry, se to zřejmě povedlo J.

Soupeřem nám byl tým Deutscher Fussbal – Club Prag. Pro nás neznámý tým, který má základnu v základní škole německo-českého porozumění. Tuto školu až do loňského školního roku navštěvoval Seifik, takže o motivaci bylo postaráno :-).

Celkově se našim klukům tento zápas velice povedl. Začátek byl ještě opatrný a lehce rozháraný. Zvláště když na náš první gól, který v 8.minutě vsítil Míša, zareagoval soupeř vyrovnáním z penalty. To byl první moment, se kterým se kluci museli vyrovnat. Hned za další dvě minuty nám při zahrávání rohu vyšel signál (také příprava na soustředění)  a Tobi nás opět dostal do vedení. Dalších zhruba 10 minut si kluci ještě zvykali na nový velký prostor a pak už spustili parádní kombinační hru a brankostroj. Do konce poločasu se ještě trefili Jirka, Marťas a dvakrát Péťa a poločas skončil 6:1.

Do druhého poločasu vystřídal Ríša v brance Seifika. Kluci pokračovali ve stejném tempu a stříleli jeden gól za druhým. Soupeři, který víceméně běhal většinu času bez míče, logicky docházela motivace i síly. Naopak z naší strany byly vidět parádní náběhy do volných prostor a průnikové přihrávky. Z toho máme největší radost hlavně my (trenéři), protože tohle je na větším hřišti pro kluky největší změna. Nakonec se brankostroj zastavil na hodnotě 15:1 :-)

Jak jsme psali výše, soupeř je to pro nás neznámý, takže těžko posuzovat náš výkon. Samozřejmě tam bylo i hodně nepřesností, nicméně už se těšíme na další zápasy, převážně ty vyrovnanější J

Za pomoc děkujeme Víťovi, který se ujal rozhodcovské píšťalky a opět skvělým fanouškům, kteří přišli v hojném počtu a téměř vyprodali arénu J.